Umění na plátně

I když na Rembrandta nebo da Vinciho si budete muset zajet jinam, vychutnáte si pořádnou dávku umění i na 16. Tattoo Session Silesia. Talentovaní malíři a fotografky vám dopřejí nahlídnout do jejich ateliérů. Každý umělec s jiným pohledem na svět, každý svou technikou. A na koho se tedy můžete těšit?

Pojďme si všechny představit.

 

 

ALEŠ SPURNÝ

Začneme malířem, kterého jste na na ší akci ještě neviděli. Trošku jsme jej vyzpovídali a o sobě nám řekl toto:

„Pro tvorbu používám jméno Clack (jako zvuk kuliček ve spreji).
Narodil jsem se roku 1994 stejně jako Pulp Fiction 😀
Ve dvanácti letech jsem začal dělat graffiti a postupně se dopracoval ke street artu. Od svých osmnácti se věnuju jen legální tvorbě v podobě obrazů. Můj styl asi nejde úplně zaškatulkovat ale nejvíce se blíží POP Artu. I přes to ze už netvořím v ulicích, tak puls ulic mám stále v sobě. Proto ve své tvorbě narážím na témata jako jsou drogy, sex a konzum. Život lidí kteří žijí právě teď, protože jim zítřek nikdo nemůže slíbit. Osobně se nepovažuji za umělce. Spíš za vizuálního provokatéra.“

Aleše najdete ZDE.

 

 

 

 

 

LA PAPULA

Malířka a tatérka La Papula tvoří díla inspirovaná etnickou rozmanitostí. Její černé obrazy jsou naprosto ikonické. Jak sama říká: „S talentem jsem se nenarodila. Musela jsem makat a vydřít si ho.“ Narodial se v Jihlavě v roce 1992  a kreslení se věnuje od dětství. Od roku 2011 maluje a působí v Praze a v Jihlavě. Její doménou je hyperrealistická malba a obrazy s seudonymem La Papula zdobí kavárny, ale také třeba Senát České republiky. Za zmínku rozhodně stojí sbírka portrétů osobností českého undergroundu. Účastní se mnoha charitativních akcí a u nás ji můžete vidět nejen v porotě tattoo soutěží, ale také s uhlem v ruce při tvorbě obrazu v rámci Art Exhibition.

Více z díla La Papuly najdete ZDE.

 

 

 

 

 

ROSE MARY

Rose mary najdete pod pseudonymem Rozmarýna maluje. Ovšem Rozmarýna nejen že maluje, ale také fotí. A její obrazy a díla, která s nimi vytváří, doslova berou dech. Působí v Ostravě (a chystá se přesídlit do Prahy), má za sebou řadu výstav, dělá indiduální kurzy a vůbec… její výstavu obrazů si rozhodně nemůžete nechat ujít.

Mrkněte na Rozmarýnu na její stránce ZDE.

 

 

 

 

 

IVET KŘENKOVÁ

Ivet je fotografkou. A co o sobě prozradila na svém webu?

„Když jsem byla malá, napsala jsem si do tajného deníku, že chci být novinářka. Psací vlohy jsem ale moc neměla a pracovat jako novinářka mě popravdě dost děsilo. Hlavní důvod tohoto rozhodnutí byl úplně jinde – chtěla jsem totiž dělat rozhovory se svými oblíbenými kapelami, abych je mohla osobně poznat.

Jakmile přišel čas jít na vysokou, opravdu jsem se hlásila na žurnalistiku. A vystudovala ji. A skončila u focení kapel.“

Ivetiny stránky najdete ZDE.

 

 

 

 

 

Tohle bude jízda 😉

Zastavte se pohladit svou uměleckou duši.

Těšíme se se na vás!