Zpěv, rytmus, inspirace – to je Patrik Kee

Lidský hlas je neuvěřitelný nástroj. Když pomineme oslavičky, večírky nebo fesťáky, kde je nejpodstatnější pět z plna hrdla bez ohledu na aktuální ladění, poslechneme si letos na Tattoo Session Silesia jednu opravdovou lahůdku. Patrik Kee je hlasový improvizátor a naprostý profík v „Intuitivním zpěvu“. Zpívá sám a na pomoc si bere šikovnou mašinku, která zaznamenává smyčky s jeho hlasem, až máte pocit, že na pódiu musí stát alespoň deset muzikantů.

Číst celý příspěvek

Šermíři v kostele

Dnes – historické okénko. Kostel svatého Václava je nejstarším chrámem ve střední Evropě. Počátky jeho výstavby sahají do roku 1291, což je hodně slušně hluboko v historii. Abyste si jeho historii ještě více užili, pozvali jsme rytíře. I když jejich souboj nebude přímo z doby dominkánských kněží v kutnách, rozvíří na Tattoo Session Silesia pěkně divokou a vzrušující atmosféru.

O tuto skvělou porci napětí, ale i romantiky se postará Agentura GRYFF, která je v historii více než kovaná. Přesvědčit se můžete na jejich stránkách ZDE a těšte se na pátek 4.10. odpoledne 😉

Je libo umění? Výstava fotografií a obrazů

I letos na vás čekají výborné výstavy. A to hned od tří interpretů. Svá díla představí malířka LA PAPULA, jejíž obrazy na černých plátnech vám vezmou dech. Další porci umění vám předá Marek Piech z FOTOATELIÉRU SOMNUS, a to v podobě krásných aktů (o děti se bát nemusíte 😉 ). A dávka pro opravdové fajnšmekry – ZDENEK ZELENÝ, který je známý svými fotografiemi ze světa hudby. Jeho fotky můžete znát např. z časopisu Spark. Všechny tři umělce a jejich tvorbu si vychutnáme naživo po celou dobu konání 14. TATTOO SESSION SILESIA. Takže neváhejte, bude na co koukat 😉

Divoženka s houslemi

Housle. Krásný to komorní nástroj. Jejich úžasné možnosti hudebního vyjadřování. A jak hrají s lehkostí a přesvědčivostí vše od smutných táhlých tónů po veselé lidové písně… Do kostela jak dělané. Ale tahle divoženka??? V pátek odpoledne, kdy se budete v kostele jen tak zvolna rozkoukávat, vám přijde rozčísnout pěšinky Míša Ripková.

Číst celý příspěvek

1 2 3 14