Japonské tetování zblízka

Obří draci, plameny, leopardi, ryby ve vlnách, květy… O tom, že japonská tetování nás nepřestávají fascinovat, není diskuze. Když se ale tvoří tradiční technikou zvanou TEBORI, dostávají ještě úplně jiný level. O čem je jejich tajemství nám přijde poodkrýt Karel „Charlie“ Doležal, který se této metodě tetování věnuje už 13 let.

Číst celý příspěvek

Tajemství světla

112largePáč oči máme jen jedny a jsou pro nás dost zásadně důležité, pokud jde o získávání informací o světě kolem nás, pozvali jsme si na tohle téma profíky. Jejich velvyslanec, Petr Gacka, nám v sobotu krátce popovídá o světle a jeho vlivu na člověka. Budeme se věnovat problematice umělého osvětlení a jeho nežádoucím účinkům na člověka, jako bolest hlavy, pálení očí, zhoršení zraku, aj. Dozvíte se, jak se tyto problémy dají řešit, právě u zaměstnání se zvýšenou oční námahou – tetování, administrace, zdravotnictví…Více zde.

Diskuse v Vladimírem Franzem

Vladimir_FranzSilná osobnost české kulturní i politické scény – Dr. Vladimír Franz. Sejdeme se v komorním prostředí Moravské kaple v sobotní podvečer. A tentokrát nebudeme propírat tisíckrát omílané otázky jeho tetování, ale zakousneme se hlouběji do umělcovy duše. Je mu bližší výtvarné umění, nebo hudba? Kde bere inspiraci? Jak vypadá jeho pracovní den? Co vlastně poslouchá sám a na jaké výstavy chodí opravdu rád? Tisíc věcí, které jste se báli zeptat a fakt vás zajímají!